2017-2018

SAJL AKATEMIAURHEILIJAT 2017-2018

 

KOUVOLA - Kouvolan urheiluakatemia


Hallapuro Elisa (2018-)
Järvinen Mikael (2017-)
Tuovi Teemu
Vanhalakka Elias (2017-)
Viinamäki Sampo
Viinamäki Eetu (2017-)
Virtanen Jere (2017-)
Åhlström Leevi (2017-)

KOTKA - Etelä-Kymenlaakson  Urheiluakatemia

Ader Daniel *
Puustinen Veli-Waltteri (2017-)

KUOPIO - Kuopion alueen urheiluakatemia

Vilpponen Petteri

OULU - Ouluseutu urheiluakatemia

Suojanen Ville-Valtteri *

SEINÄJOKI - Etelä-Pohjanmaan urheiluakatemia

SEDU
Koivumäki Petteri
Yliniemi Ville
Ristilä Kristian 

TAMPERE - Tampereen urheiluakatemia

Sammon lukio
Kanerva Lauri         
Palmu Miro             
Ruuska Rasmus     Sammon lukio (vaihto-oppilaana USA:ssa)
Tiainen  Veeti   
Uusitalo Kalle    (2017-)

TAMK     
Vanhala Emila      
Pasquali Andrea    

Tekninen Korkeakoulu
Saros Noora     

TREDU
Salenius Thomas  
Savikko Mikael      
Kivelä  Aukusti    (2017-)
Knuutinen  Otso (2017-)

PUOLUSTUSVOIMIEN URHEILUKOULU   

Kaartin Jääkärirykmentti,Santahamina (lokakuu 2017-)
Ahonen Toni, Helsinki Roosters
Laine Ilari, Tampere Saints
Luoma Daniel, Porvoo Butchers
Pääkkönen Väinö, Porvoo Butchers
Veinberg Martin, Helsinki Roosters

VAASA - Vaasanseudun urheiluakatemia

Vöyrin Urhelulukio
Kallio Felix
Sundqvist Max 

SAJL AKATEMIAURHEILIJAT 2017-2018

 

ESPOO, HELSINKI, VANTAA - Pääkaupunkiseudun urheiluakatemia

Helsinki Mäkelänrinteen urheilulukio
Paavilainen Vilho
Vartiainen Akseli
Pajarinen Karri 
Saarijärvi Kim
Västrik Turkka
Lempinen Viljo
Nwosu Uche (2017-)
Haapasaari Markus
Bull Otso 
Olavuo Aleksi (opiskelee ja pelaa USA:ssa)

Helsinki Brändön urheilulukio
Wahlstein August  

Espoo Leppävaaran urheilulukio
Alatalo Valtteri       
Kylli Aleksi             
Laalo, Rasmus      
Lindqvist Jasper   (2017-)
Nordman Daniel   
Turunen Breki       (2017-)

Espoo Haukilahden urheilulukio
Olavuo Anastasia    (2017-)

Vantaa Sotungin urheilulukio
Korkalainen Jasper   (USA:ssa vaihto-oppilaana)
Könö Tino                 
Lindfors Santeri        
Partanen Arttu          (2017-)
Tuovinen Eemeli 

Helsinki Stadin ammattiopisto
Kiialainen Santeri   (2017-)
Voutilainen Juuso    
Muuri Otto                
Veinberg Martin   

Helsinki Helmi Liiketalousopisto    
Lindfors Willy        
Saarijärvi Niko       

Omnia koulutus
Tiitinen Anton (2017-)

Aalto yliopisto
Nikku Ilari                
Vainio Lauri *         
Vehkomäki Samuli  
Aitala Aleksi            
Olin Akseli 

Espoo Metropolia    
Lahti Jere              

Laurea
Takolander Sarah 
 

HÄMEENLINNA - Urheiluakatemia Tavastia

Hämeenlinnan lyseon urheilulinja
Arkko Riku
Knuuttila Roni (2017-)
Ojanen Samu  
Töyry Samuli 
Salminen Jaakko
Ollila Max

HAMK, Hämeenlinna
Juha-Matti Haantaus

JYVÄSKYLÄ - Jyväskylä Urheiluakatemia

Schiltin urheilulukio
Ojansivu Niilo
Kinnunen Waltteri 
Isokuortti Jan
Wacker Ere